Obecnie coraz większego znaczenia nabierają materiały biodegradowalne, które nie zanieczyszczają środowiska i mogą naturalnie rozkładać się do substancji bezpiecznych dla otoczenia.

Oferujemy naszym klientom w pełni biodegradowalne włókniny, takie jak spunlace, wetlaid, airlaid. Wykonane z włókien naturalnych: bawełny, bambusa, celulozy lub włókien sztucznych: wiskozy, lyocellu itp. oraz ich kombinacji.

Częściowo biodegradowalne materiały z celulozy produkują w połączeniu z włóknami syntetycznymi z polipropylenu lub poliestru.

Oferujemy włókniny biodegradowalne z:
– 100% bawełny;
– 100 % wiskozy;
– 100 % celulozy (spłukiwalny)
– mieszanki bawełny i wiskozy
– mieszanki celulozy i wiskozy
Częściowo biodegradowalne z:
– pulpy drzewnej i włókien PET
– pulpy drzewnej i włókien PP
– bawełna i włókna PP

Zastosowanie:
W higienie osobistej: podpaski higieniczne, chusteczki nawilżane, wkładki higieniczne, pieluchy dla dzieci i dorosłych.
W medycynie: opieka medyczna i zdrowotna, środki ochrony osobistej personelu medycznego, prześcieradła, ręczniki, chusteczki jednorazowe.
W kosmetyce: maseczki do twarzy, jednorazowe prześcieradła, ręczniki i chusteczki, waciki itp.
W przemyśle: chusteczki przemysłowe, do czyszczenia obiektów przemysłowych i medycznych, konserwacji sprzętu technologicznego, polerowania szkła lub stali nierdzewnej; czyszczenia zaolejonych powierzchni i maszyn, czyszczenia szorstkich powierzchni i przygotowywania powierzchni rozpuszczalnikami; czyszczenia stołów kuchennych, toalet i podłóg, czyszczenia i dezynfekcji rąk.